Pályázatot nyertünk

A Társadalmi Megújulás Operatív Program

 TÁMOP-3.3.14. A-12/1 sz.

„Hazai és nemzetközi testvériskolai kapcsolatok kialakítása”

című pályázati felhívásra iskolánk a Létavértesi Arany János Általános Iskola a Pocsaji Lórántffy Zsuzsanna Általános Iskolával együttműködve pályázatot nyújtott be. A pályázatot a Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága elfogadta. Az elfogadott és elszámolható összköltség: 16.497.918.-Ft. Iskolánk ennek az összegnek az 50%-val rendelkezhet a pályázatban leírtak szerint.

szechenyitervmegujul

A szakmai program címe: „ A ma gyermeke – a holnap felnőttje”

Az iskolák közötti kapcsolatok kialakítására irányuló kezdeményezés célja:

  • közös programok során a résztvevő tanulók szociális kompetenciáinak fejlődése
  •  tantárgyi ismereteknek, tanulmányi eredményeknek és iskolai eredményességüknek javulása
  • iskolánk oktatási programkínálatának bővítése
  • aktív szabadidő eltöltésének támogatása
  • személyiségük fejlődése
  • közvetlen lakóhelyükhöz való erősebb kötődés

A program megvalósítása:   2014.január 20. és 2015.február 19. között történik.

A programban iskolánkat 30 hatodik és hetedik évfolyamos tanuló képviseli.

A projekt időtartama alatt a tanulók fejlesztő és tehetséggondozó foglalkozásokon, kulturális eseményeken, múzeumlátogatásokon vesznek részt, de eljutnak Szegedre és Ópusztaszerre is, ahol két napot töltenek el. A legizgalmasabbnak az öt napos kirándulás ígérkezik: a nyári szünet elején Budapestre utaznak, ahol fővárosunk nevezetességeit tekintik meg és megcsodálják a Duna-kanyar szépségeit is.

A program február 3.-án hétfőn kezdődött a szülőknek tartott tájékoztató előadással. Az első közös programra is sor kerül hamarosan,február 27,-én csütörtökön tél búcsúztató farsangi mulatságra várjuk testvériskolánk tanulóit. Az „Aranyos” diákok napok óta izgatottan készülődnek a nagy találkozásra.

A projekt megvalósult eseményeiről folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

Nagy Dezsőné
szakmai vezető

A bejegyzés megosztása: