Népi hangszerek nyomában

„Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.” Iskolai könyvtárunk a Kodály-emlékév jegyében zenei vetélkedőt szervezett. A verseny során a feladatok a népi hangszerekhez és Kodály Zoltán életútjához kapcsolódtak. A csapatok által bemutatásra került egy-egy népi hangszer. A rendezvényt néptánccal és citerával kísért közös énekléssel zártuk. Hercz Béla 5.c osztályos tanulónk, aki a Debreceni Népi Együttes tagja szilágysági táncot mutatott be a közönségnek. Szilágyi Katalin, a Vértesi Református Egyházközség Soli Deo Gloria Kórusának vezetője megtanította diákjainknak a Zöld erdőben de magos a juharfa című népdalt, amit citerával kísért. Köszönjük a zsűri (Menyhártné Bora Edit, Szilágyi Katalin, Zákányné Bogyó Anikó) segítő munkáját!

zeneivetelkedo201702

Eredmények:
1. „A furulya őrzői” 5.a: Apai Liliána, Balogh Lívia, Bozsóky Péter, Szabó János
2. „Zenei jegyek” 5.b: Balogh Noémi, Budai Henrietta, Fekete Tamás, Jakab Fatima
3. „Népzenekutatók” 6.b: Ágoston Dorottya, Cseh Kristóf, Fekete Barbara, Papp Huba

zeneivetelkedo201701

Milotai Kiss Ildikó
szervező

A bejegyzés megosztása: