Tamási Áron és Wass Albert felolvasó maraton

Ebben az évben rendhagyó módon iskolánk nemcsak a székelyföldi Kájoni János könyvtár által felkínált író műveiből, hanem egy másik országos felolvasó maraton kapcsán Wass Albert műveiből is olvastunk részleteket az iskolai könyvtárban és külső helyszíneken is.

Már a 3-4. évfolyamos diákok is bekapcsolódtak a maratoni olvasásba, a felsősök pedig a felolvasás mellett megismerkedhettek az írók életének néhány fontos eseményével, s életművük jelentőségével.

Nagy örömünkre szolgál, hogy iskolánkból kb. 300 tanuló vett részt a felolvasó maratonon. Minden felolvasó diák emlék könyvjelzőt kapott ajándékba, így biztosan sokan megjegyzik a kisebbek közül is Tamási Áron és Wass Albert nevét.

A felolvasott művek:
Tamási Áron: Ábel a rengetegben, Bölcső és bagoly – részletek
Wass Albert: Virágtemetés, Adjátok vissza a hegyeimet, Mese az erdőről, A zenélő ezüstkecske, A békaporonty kalandjai – részletek; Üzenet haza, A szív

Örülünk, hogy idén is csatlakozhattunk ehhez az egész Kárpát-medencét átölelő megmozduláshoz!

A bejegyzés megosztása: