Vigyázz, kész, pénz!

Iskolánk 3 csapattal nevezett be a „Vigyázz kész pénz!” vetélkedőre. A két 5. osztályos csapat munkáját Molnárné Pelei Andrea segíti, a 6.-osokét pedig Tarnainé Papp Anita. A verseny célja, hogy a tanulók pénzügyi ismeretei bővüljenek, felelősségteljesen tudják kezelni a pénzt. A verseny több fordulós. Mindegyik csapat sikeresen vette az első fordulót. A 6.-osok ellátogattak a K&H bankba is, ami egy jó lehetőség a felkészülés kiegészítésére, mert a diákok megismerkedhetnek a bankban folyó munkával, bepillantást nyerhetnek a pénzügyek mindennapi intézésbe. A bank igazgató helyettese fogadta a gyerekeket, és tartott nekik egy „banki” órát. A legjobban azt élvezték a tanulóink, mikor forinton kívül más valutát, eurót, dollárt is foghattak a kezükben, majd UV fény alatt vizsgálhatták a biztonsági jeleket.

bank2015

A bank előtt

A bankban és az órán biztonsági okokból fotót nem készíthettünk.

Készítette: Tarnainé Papp Anita
felkészítő

A bejegyzés megosztása: