2019-03-01 napi bejegyzések

Tájékoztató az iskolai hit- és erkölcstan oktatásról

Tájékoztatás

A Létavértesi Arany János Általános Iskolában az iskolai hit- és erkölcstan oktatásának megszervezéséről szóló tájékoztató napot 2019. március 4-én hétfőn 17:00 órára jelölöm ki.

Helyszín: Létavértesi Arany János Általános Iskola
4281 Létavértes, Árpád tér 10.

Nagy Józsefné

Pénzügyi tudatosság hete 2019

Ezen a héten diákjaink a PÉNZ7 programjain vehettek részt. Sok érdekes és játékos foglalkozás várta a tanulókat. Többek között megismerkedhettek „A pénz régi elnevezéseivel”, melyről plakátot is készítettek, hozzá kapcsolódó dalokat is énekeltek. Mai „Banki fogalmakkal”, kifejezésekkel találkozhattak, értelmezték az idegen szavakat. A befektetések és vállalkozások beindításáról hallhattak a „Vállalkozás indítása” című órán. Konkrét példák adásával kedvet kaphattak a jövőbeni terveik majdani megvalósításához. A komoly és érdekfeszítő órák után következett egy kis játékosabb foglalkozás, ahol számításokat végezhettek számítógép segítségével. Az óra témája a „Pénzügyi számítások excelben”. Végül a program zárásaként az ügyes kezű diákjaink plakátokat készítettek.

penz7_2019

Készítette: Létai Ilona