2019. március havi bejegyzések

Arany Gála 2019 – Meghívó

Szeretettel meghívjuk a Létavértesi Arany János Általános Iskola ARANY GÁLA elnevezésű programjára!

Időpont: 2019. április 5.
Helyszín: Létavértesi Művelődési Ház nagyterme
Kezdés: 15 óra

Fellépők: Iskolánk alsó tagozatos osztályai (valamint a pedagógusok)
A szünetekben tombolasorsolást is tartunk!

A bevételt az iskola alapítványa az oktatás feltételeinek javítására szeretné fordítani!
Jöjjenek, segítsenek, s töltsünk el egy kellemes délutánt együtt!

LÉTAVÉRTESI ARANY JÁNOS ÁLTALÁNOS ISKOLA
ARANY JÁNOS ÁLTALÁNOS ISKOLA TANULÓIÉRT ALAPÍTVÁNY
SZÜLŐI MUNKAKÖZÖSSÉG

aranygala2019plakat

A Létavértesi Arany János Általános Iskola tájékoztatása az 1. évfolyamra történő beiratkozásról

beiratkozas2019kep

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Létavértesi Arany János Általános Iskolában a beíratásra

2019. április 11. csütörtökön 7:30 – 17:00 között
2019. április 12. pénteken 7:30 – 17:00 között  kerül sor.

A beiratkozás helyszíne a Létavértesi Arany János Általános Iskola iskolatitkári irodája
(Létavértes, Árpád tér 10.)

beiratk201901

Az elektronikus jelentkezés felületének linkje: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonata, TAJ-kártyája, a gyermek nevére kiállított lakcímkártya
  • óvodai szakvélemény
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a szakértői bizottság szakértői véleménye (ha van)
  • nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan
  • normatív kedvezmény igénybevételéhez a jogosultság megállapításához szükséges igazolás (határozat gyermekvédelmi kedvezményről, orvosi igazolás tartósan betegségről vagy igazolás családi pótlékról)

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a beiratkozásnál az Etika/Hit- és erkölcstan oktatásra vonatkozó nyilatkozatot is meg kell tennie a szülőknek.

Tájékoztatjuk a szülőket, hogy a beíratás minden tanköteles korú (2013. augusztus 31-ig született) gyermek számára kötelező! A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Berettyóújfalui Tankerületi Központ vezetője hivatott a fellebbezést elbírálni.

L é t a v é r t e s , 2019. március 12.

Az iskolánk körzetébe tartozó utcák nevei a következők:
Alkotmány utca, Árok utca, Árpád utca, Árpád tér, Bajcsy-Zsilinszky utca, Baross utca, Batthyány utca, Bem J. utca, Berkes tér, Bocskai utca, Bólyai utca, Csokonai utca, Debreceni utca, Diószegi utca, Epreskert utca, Fenyő tér, Gyár utca, Hajnal utca (Cserekert), Halom utca, Hunyadi utca, István utca, Jókai utca (Cserekert), József A. utca, Károlyi utca, Keleti utca, Kepecstag (tanya) , Kert utca, Kinizsi utca, Konyári utca, Kossuth utca, Kossuth kert, Kölcsey utca, László utca, Lehel utca, Május 1. utca (Cserekert), Mosonta-kert, Móricz Zs. utca, Nagyváradi utca, Nap utca, Népbolt utca, Petőfi utca, Rét utca, Rózsa utca, Sándor utca, Szabadságharcos utca, Széchenyi utca, Szélső utca, Sziget utca, Szilerdő utca, Táncsics utca, Teleki utca, Temető utca, Tóth Árpád utca, Tulipán utca, Új utca, Vezér utca, Víztorony utca, Vörösmarty utca, Zöldfa utca

beiratkozás2019

Szent István hagyatéka

„ Az isteni szolgálatra bármilyen idő alkalmas,
és mindaz, amit a haza érdekében tesz az ember,
nem egyéb, mint Isten szolgálata.”

Janikovszky Éva Könyvtárunk időszaki kiállítást szervezett „Szent Korona interpretációk” címmel. A kiállítási anyagot a Nagylétai Görögkatolikus nyugdíjas kör és Pappné Győri Tünde által megálmodott 5 korona és a koronázási jelvények alkotják. Emellett elkészítésre került egy Szent István és egy Gizella báb is. Milotai József történelem szakos tanár nyitotta meg a rendezvényt, aki előadásában hangsúlyozta a korona jelentőségét és szentségét. A megnyitón a Hajdú-Bihar megyei Lovas és Huszár Hagyományőrző Sport és Kulturális Egyesületet Csontos János képviselte. A tárlat március 14-ig tekinthető meg az iskolai könyvtárban.

szentkorona2019

Szervező: Milotai-Kiss Ildikó

Tájékoztató az iskolai hit- és erkölcstan oktatásról

Tájékoztatás

A Létavértesi Arany János Általános Iskolában az iskolai hit- és erkölcstan oktatásának megszervezéséről szóló tájékoztató napot 2019. március 4-én hétfőn 17:00 órára jelölöm ki.

Helyszín: Létavértesi Arany János Általános Iskola
4281 Létavértes, Árpád tér 10.

Nagy Józsefné

Pénzügyi tudatosság hete 2019

Ezen a héten diákjaink a PÉNZ7 programjain vehettek részt. Sok érdekes és játékos foglalkozás várta a tanulókat. Többek között megismerkedhettek „A pénz régi elnevezéseivel”, melyről plakátot is készítettek, hozzá kapcsolódó dalokat is énekeltek. Mai „Banki fogalmakkal”, kifejezésekkel találkozhattak, értelmezték az idegen szavakat. A befektetések és vállalkozások beindításáról hallhattak a „Vállalkozás indítása” című órán. Konkrét példák adásával kedvet kaphattak a jövőbeni terveik majdani megvalósításához. A komoly és érdekfeszítő órák után következett egy kis játékosabb foglalkozás, ahol számításokat végezhettek számítógép segítségével. Az óra témája a „Pénzügyi számítások excelben”. Végül a program zárásaként az ügyes kezű diákjaink plakátokat készítettek.

penz7_2019

Készítette: Létai Ilona