2019. február havi bejegyzések

Zrínyi Ilona matematika verseny 2019

A Zrínyi Ilona matematika versenyen az idei évben is részt vettünk. Ez az év nem sikerült olyan jól, mint a tavalyi, de tanulóink minden tőlük telhetőt megtettek, sokat készültek.

A legjobb eredményeink a következők:
Iles Dávid 5. osztályos 60. helyezés
Flach Márk 6. osztályos 71. helyezés Felkészítőik: Létai Ilona
Bartos Kristóf 3. osztályos 108. helyezés Felkészítő: Balogh Réka

Zrinyi2019

Készítette: Létai Ilona
munkaközösség vezető

Csíkszeredától Dél-Koreáig

Tizenegy ország több mint 33 ezer felolvasója kapcsolódott be a 11. Nemzetközi Felolvasómaratonba 2019. február 19-én. E jeles mozgalomhoz csatlakozott Janikovszky Éva Könyvtárunk is. Egy héten keresztül érkeztek a lelkes olvasók az iskolai könyvtárba, ahol Radnóti Miklós alkotásait szólaltattuk meg a költő születésének 110., halálának 75. évfordulója alkalmából. A határokon átívelő program méretei, a felolvasók száma idén is bizonyították, hogy az olvasás, az irodalom, a kultúra egyetemes értékeket közvetít.

felolvasomaraton2019

„Jár a zenevonat, ó, a zenevonat…”

„Retró utazáson” vettek részt felső tagozatosaink február 8-án délután. A diákönkormányzat szervezésében a ’60-as, ’70-es, ’80-as évekbe „repültünk” vissza. 12 produkción keresztül élhettük át az elmúlt évtizedek stílusát, zenei világát. Megidéztük az ABBA, a Boney M., a Bee Gees, a Hungária és Chubby Checker ismert slágereit, illetve újra együtt mozogtunk az Idősebbek is elkezdhetik esti tornára. Öröm volt látni a mosolygós gyermekarcokat, akik igazán élvezték az időutazást, ami a szülők, nagyszülők „bulizós” korszakára tekintett vissza. Az este házibulival zárult, ahol a fergeteges hangulatról a stúdiósok gondoskodtak, míg a finom ételeket a 7.c osztály szervírozta.

retro201901

1. hely: 5b; 2. hely: 7b; 3. hely: 7a

retro201903

Micsoda outfit!

retro201904

Burai Jimmy

retro201907

A Retro Zsüri

retro201905

A büfés Cowboyok és Cowgirlök

retro201906

Ha jól látom ez itt a Chubby Checker!?