2018-12-21 napi bejegyzések

„Angyalok szárnyán”

„Kísérjen utadon béke és szeretet,
öröm ragyogja be egész életedet!
Nyomodban is mosoly, vidám jó kedv járjon,
ügyes kezed nyomát hagyd ott a világon!”

Iskolánkban már hagyomány, hogy az adventi időszakban kicsik és nagyok, gyerekek és felnőttek együtt készülődnek a karácsonyra. A diákönkormányzat meghitt, karácsonyi hangulatot varázsolt az iskola aulájába, ahol felső tagozatos diákjaink évfolyamonként közös versekkel, énekekkel gyújtották meg az adventi koszorún a várakozást jelképező gyertyákat.

Az ünnepi készülődés jegyében az iskolai könyvtárban megnyitottuk az „Angyalok szárnyán” időszaki kiállításunkat. Adomán Mónika kézműves alkotó gyűjteményéből összesen 129 különleges angyal és 4 kép került bemutatásra. December 15-én adventi bütyköldét tartottunk a 4-5. osztályos gyermekeknek. A jó hangulatú délelőtt folyamán Mónika segítségével megismertük a decoupage technika szépségeit-nehézségeit. Kreatív alkotóink egy csodálatos lovacskás dísszel tértek haza.

adventi20181201

adventi20181202

adventi20181203

adventi20181204

Madáretető-készítő verseny 2018

Az őszi szünet előtt versenyt hirdetünk az 5. évfolyamon, melynek célja, hogy a barkácsolni
szerető, kreatív diákjaink egyedi, ötletes madáretetőket készíthessenek. Az évfolyam minden osztályából voltak jelentkezők. Az elkészült munkák magas színvonalat képviseltek, így zsűritagjainknak is igen komoly kihívást jelentett a győztes megnevezése.

Díjazottjaink:
I. hely: Venczel Lilla, Venczel Panna 5.c osztály
II. hely: Ágoston Lilla, Portörő Fanni 5.b osztály
III. hely: Milbik-Lantos Péter 5.c osztály és Krasniqi Albin 5.c osztály

Különdíj: Balogh Dominik, Kovács Dominik, Boros Nándor 5.b osztály

Zsűritagok: Neumayer Nóra, Milotai-Kiss Ildikó, Pál Csaba

madar2018

Az iskolánknak ajánlott madáretetőket a három épületünkben fogjuk elhelyezni, ezzel
segíteni az itt maradt madarak élelmezését.

Köszönjük minden versenybe részt vevő diákunk munkáját.