2018-11-10 napi bejegyzések

Kirándulás az Erdőspusztai Bemutatóházban és Arborétumban

Október 11-én a 2. évfolyam tanulói az Erdőspusztai Bemutatóház és Arborétumba látogatott el egy környezetismereti óra keretében. A pihenőcentrum központi épületében betekintést nyerhettek többek között egy nyugdíjas erdőmérnök gyűjteményébe, valamint az Erdőspuszták kutatói által készített korabeli fotókból, ill. a tájra jellemző  használati tárgyakból összeállított kiállításba is. Az Erdőspuszták élővilágát preparált állatok bemutatásával ismerhettek meg, az Év fái tanösvényen sétálva a tájegységünkre jellemző lombos fákat, cserjéket és tűlevelűeket figyelhették meg.

erdospuszta01
Kísérő pedagógusok: Baloghné Janka Tímea, Bora Istvánné, Fazokán Jánosné, Miru Györgyi, Nyakné Hevesi Judit, Szilágyiné Magyar Éva, Zsírosné Gál Tünde

Bolyai matematika csapatverseny 2018

Az idei tanévben 5 négy fős csapattal indultunk a Bolyai matematika csapatversenyen. Ez a verseny évről évre nehezebb feladatokból áll, de tanítványaink az előző évekhez hasonlóan ügyesen teljesítettek, és szép eredményeket értek el. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek.

3. évfolyam 54. helyezés

Létai Ilona
munkaközösségvezető

Látogatás a Derecskei Almásban

Október 11-én a 4. évfolyam, október 18-án pedig a 3. évfolyam tanulói kertpedagógiai foglalkozáson vettek részt a Derecskei Almásban, ahol traktor-húzta almás-kocsikban jártuk be a gyümölcsös egy részért. Ügyességi feladatként tápanyag-labdákat kellett csapatokban gyűjteni, majd a kukoricás-labirintusban egyénileg és csapatosan is tévelyeghettek. Puzzle formában kellett kirakni az almás logóját, majd megismerkedtek a kertben honos madarakkal, és egyéb élőlényekkel, valamint ezek védelmével. A foglalkozás zárásaként frissen facsar almalevet kortyolgattak.

alamastabor4

4. évfolyam

gyermeknap06

Traktorozik a 3. évfolyam