2018. február havi bejegyzések

Nemzetközi könyvjelzőcsere-program

Janikovszky Éva Könyvtárunk csatlakozott az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Szervezete (IASL) által meghirdetett nemzetközi könyvjelzőcsere-programhoz. Az olvasást és az iskolai könyvtárakat népszerűsítő programban az elmúlt évben is több tízezer diák vett részt szerte az egész világról. A projekt lényege, hogy a jelentkező iskolai könyvtárakat a résztvevő diákok számát figyelembe véve a nemzetközi szervezők összesorsolják.

konyvjelzo201801

Könyvtárunk külföldi cserepartnere a portugáliai Agrupamento de escolas Caranguejeira Santa Catarina da Serra iskola lett. A kapcsolatfelvételt Szima Anikó angol szakos tanárnő segítette. A könyvjelzőket az 5. évfolyamos könyvkuckós gyerekek és a 4. évfolyamos kreatív kezek kézműves csoport tagjai készítették el. Az együttműködés sikeresen megvalósult a két csoport között. A gyerekek örömmel vették át a portugáliai ajándékokat.

konyvjelzo201802

Középpontban a magyar kultúra napja

A magyar kultúra napja alkalmából iskolánk csatlakozott az „Együtt Szaval a Nemzet” programhoz. A diákok 11 órától közös szavalással emlékeztek meg e jeles napról.

egyuttszaval2018

Délután a vállalkozó szellemű nyelvészkedni vágyó felső tagozatosokat NyelvÉszjárás nyelvi vetélkedő várta. Összesen 16 csapat mutatta meg kreativitását és ügyességét. Feladataik között szerepelt nyelvtörők elmondása, nyelvi rejtvények megfejtése, szólások, közmondások lerajzolása és kitalálása. A verseny két helyszínen zajlott. Az 5-6 évfolyamon Milotai-Kiss Ildikó, míg a 7-8. évfolyamon Molnárné Pelei Andrea vezette a megmérettetést. Két kategóriában jutalmazta a zsűri (Csúth Ildikó, Majoros Erzsébet, Mészárosné Imre Melinda, Neumayer Nóra, Oláh Ágnes) a legjobbakat. Minden résztvevőnek gratulálunk!

nyelveszjaras201801

5-6. évfolyam
I. „Magánhangzók” 5.a: Apai Liliána, Balogh Lívia, Bozsóky Péter, Vlajk Johanna
II. „Spártai nyelvújítók” 6.a: Serbán Illés, Seress Gergő, Szilágyi János, Tarnóczki Milán