2018. január havi bejegyzések

Megyei idegen nyelvi rejtvényfejtő verseny 2017

Huszonöt hajdú-bihari iskolából érkeztek felső tagozatos diákok a debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola által szervezett megyei idegen nyelvi rejtvényfejtő versenyre. Az iskola immár 21. alkalommal rendezte meg a megmérettetést. Az 5-8. osztályosok /több, mint 100 tanuló/ német és angol nyelvből bizonyíthatták felkészültségüket.

nyelvirejtveny012017

A diákok párban, szótár használatával  oldották meg az iskola idegen nyelvi tanárai által összeállított feladatsorokat. A szervezők nem titkolt szándéka, hogy ily módon is ösztönözzék a nyelvek iránt érdeklődő diákokat nyelvtudásuk e különleges formában történő aktivizálására. A Létavértesi Arany János Általános Iskolát Németh Nikoletta 6. c osztályos és Papp Huba 6.b osztályos német nyelvet tanuló diákok  képviselték. Nagy egyetértésben, egymást támogatva, erősségeiket kihasználva végül az 5.- 6.osztályos korcsoportban az előkelőnek számító 5. helyezést sikerült elérniük. Gratulálunk teljesítményükhöz s kitartó munkájukhoz! A jövőre nézve kívánunk nekik további eredményes nyelvtanulást, kitartást, szorgalmat!

Felkészítő tanáraik: Zsírosné Czeglédi Erzsébet, Mészárosné Imre Melinda

Madáretető-készítő verseny

Az őszi szünet előtt versenyt hirdettünk az 5. évfolyamon, melynek célja, hogy a barkácsolni szerető, kreatív diákjaink egyedi, ötletes madáretetőket készíthessenek. Az évfolyam minden osztályából voltak jelentkezők. Az elkészült munkák magas színvonalat képviseltek, így zsűritagjainknak is igen komoly kihívást jelentett a győztes megnevezése.

Díjazottjaink:
1. hely: Vlajk Johanna Melinda 5.a osztály
2. hely: Budai Henrietta Bernadett 5.b osztály
3. hely: Dávid Roland Mózes 5.a osztály

Különdíj: Boldog Roberta 5.c osztály

madareteto012017

Zsűritagok: Zsírosné Czeglédi Erzsébet, Milotai-Kiss Ildikó, Pál Csaba

Az iskolánknak ajánlott madáretetőket a három épületünkben fogjuk elhelyezni, ezzel segíteni az itt maradt madarak élelmezését.

Köszönjük minden versenybe részt vevő diákunk munkáját!

Karácsonyi ünnepség

Az idei évben is advent eljövetelével nem csak lelkünket, hanem iskolánkat és környezetünket is ünnepi díszbe öltöztettük.

A karácsony várás zárásaként az utolsó tanítási napon együtt hangolódtunk a közelgő szentestére, hiszen mai rohanó világunkban talán még fontosabb a lelki elcsendesedés.

Nem szabad hagynunk, hogy az ünnepből kikopjon az igazi lényeg, a csak erre a napokra jellemző csoda várása. Közös karácsonyi műsorral zártuk a 2017-es évet: A felsősök egy kis csapata karácsonyi versekből, zenékből  és hópihe táncból álló produkciójával ajándékozta meg iskolánk minden tanulóját és dolgozóját.

karacsony2017

A fellépő gyerekek: Harmati Dorottya, Bartos Eszter, Ágoston Dorottya, Fekete Barbara, Koszta Panna, Ferenczi Lili, Balogh Mercédesz, Tóth Boglárka, Mezei Edina, Pósa Adrienn, Dávid Roland

A műsort összeállította és betanította: Létai Ilona és Molnárné Pelei Andrea