2017-12-13 napi bejegyzések

Mikulás-Posta

Felsős diákönkormányzatunk Mikulás – Postát szervezett december 6-án. A Mikulás és segítői a reggeli órákban körbejárták az osztályokat és megjutalmazták a jó gyerekeket és pedagógusokat. A diákok közös énekléssel köszönték meg az ajándékokat.

mikulas01

mikulas02

„Minden lépés egy terv eleme”

Iskolánkban már hagyománnyá vált az Erkel Ferenc Sakk Emlékverseny megszervezése. Az idei tanévben november 15-én zajlott le a megmérettetés, melyet az iskolai könyvtárban tartottunk. A svájci rendszerű mérkőzések irányítója Bertóthy Tamás testnevelő tanár volt. Összesen 13 felső tagozatos diák vett részt a sakktornán.

sakk01

Díjazott versenyzők:
1. Flach Márk 5.a
2. Ye Xian 7.b
3. Gyarmati Zalán 8.c
4. Kanál Róbert 8.b
5. Józsa Norbert 8.c
6. Bakó Tamás 7.b

Különdíj (egyetlen női versenyző): Kiss Gabriella 5.a

sakk02

Milotai Kiss Ildikó
szervező

Adventi bütykölde

Iskolai könyvtárunk adventi bütyköldét szervezett az ünnepi készülődés jegyében. December 1-jén ellátogatott hozzánk Adomán Mónika, a Monicon decoupage egyedi kézműves ajándéktárgyak otthonának megálmodója. A kézműves foglalkozáson a gyerekek megismerkedtek a decoupage technikával és karácsonyi hűtőmágnest készítettek. Emellett egy kiállítást is szerveztünk a dísztárgyakból (tálcák, hűtőmágnesek, karácsonyfadíszek, üvegek, ékszerek, tároló dobozkák). Minden egyes darabon látszott az alkotás öröme és az, hogy Mónika mindezt szívvel- lélekkel készítette. Köszönjük szépen a kreatív, örömteli délutánt!

butykolde01

butykolde02