2017-11-20 napi bejegyzések

Márton-napi mulatság

„Novemberben, Márton napján
Liba gágog, ég a kályhán,
Aki libát nem eszik
Egész évben éhezik.”

Felső tagozatos Diákönkormányzatunk november 10-én Márton-napi mulatságot szervezett. A délután vetélkedővel kezdődött, ahol népi játékokra épülő versenyszámokon (tökfaragás, kukoricamorzsolás, néptánc, rímfaragás) mutathatták meg ügyességüket a diákok. Az 5-6. évfolyamon 10 csapat mérte össze „erejét”, míg a 7-8. osztályosok körében 9 vállalkozó szellemű csoport vetélkedett. A legkiválóbbakat a zsűri (Csúth Ildikó, Domján Sándorné, Mészárosné Imre Melinda) két kategóriában jutalmazta. A vidám, jó hangulatú napot a Márton-napi mulatság zárta, ahol a finom falatokról a 7.a osztály gondoskodott. Köszönjük a szülők és a pedagógusok munkáját!

marton201702

Legügyesebb Márton-napi versenyzők:

5-6. évfolyam:
1. „Márton-napi leányzók” 6.c: Fehér Viktória, Jenei Kamilla, Laczkó Fanni, Papp Ildikó Orsolya
2. „Tökjó-fejek” 6.a: Balogh Nikolett, Balogh Mónika, Kiss Arnold, Serdült Kitti
3. „Tökmagok” 6.b: Balogh Mercédesz, Mezei Edina, Pósa Adrienn, Zsilkó Máté

marton201701

7-8. évfolyam:
1. „Csütör-Tök” 7.b: Balogh Nóra, Török Barbara, Szabó Dorina, Vásárhelyi Amanda
2. „Töketlenek” 8.a: Pósa Zoltán, Sarkadi Szabolcs
3. „Tökmindegy” 8.c: Gaál Bernadett, Papp Kíra, Mezei Nikolett, Szabó Laura Viktória

Márton-napi kézműveskedés

Könyvkuckós diákjainkkal Márton-napi kézműves foglalkozáson vettünk részt a Városi Könyvtárban. A foglalkozás vezetője Pappné Szabó Mária felelevenítette a Márton-napi népszokáshoz kapcsolódó hiedelmeket. A gyerekek nagy örömmel és kreativitással libás ajtódíszt készítettek.

kezmuves2017

Népi hangszerek nyomában

„Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.” Iskolai könyvtárunk a Kodály-emlékév jegyében zenei vetélkedőt szervezett. A verseny során a feladatok a népi hangszerekhez és Kodály Zoltán életútjához kapcsolódtak. A csapatok által bemutatásra került egy-egy népi hangszer. A rendezvényt néptánccal és citerával kísért közös énekléssel zártuk. Hercz Béla 5.c osztályos tanulónk, aki a Debreceni Népi Együttes tagja szilágysági táncot mutatott be a közönségnek. Szilágyi Katalin, a Vértesi Református Egyházközség Soli Deo Gloria Kórusának vezetője megtanította diákjainknak a Zöld erdőben de magos a juharfa című népdalt, amit citerával kísért. Köszönjük a zsűri (Menyhártné Bora Edit, Szilágyi Katalin, Zákányné Bogyó Anikó) segítő munkáját!

zeneivetelkedo201702

1. „A furulya őrzői” 5.a: Apai Liliána, Balogh Lívia, Bozsóky Péter, Szabó János
2. „Zenei jegyek” 5.b: Balogh Noémi, Budai Henrietta, Fekete Tamás, Jakab Fatima
3. „Népzenekutatók” 6.b: Ágoston Dorottya, Cseh Kristóf, Fekete Barbara, Papp Huba