2016-11-30 napi bejegyzések

Zenei vetélkedő 2016

2016. november 25-én iskolánkban a 135 éve született Bartók Béla tiszteletére Bartók Vetélkedőt rendeztünk.

A felső tagozatos osztályokban 3 fős csapatok szerveződtek, s összesen 17 csapat mérte össze kreativitását és zenei ismereteit ezen a kellemes délutánon. A lelkes csapatok zenére hangoló mandalák színezésével készültek a megmérettetésre, ahol további érdekes feladványok: keresztrejtvény, szókereső, népdalgyűjtés, kvízkérdések, füttyszó alapján dallam felismerés és képkirakó is várták őket.

Reméljük, mindenki tartalmas élményekkel és érdekes, új információval gazdagabban tért haza a versenyről!

Díjazottjaink:

1. helyezett: Dalos Csajok 6.b (Szoták Viktória, Kovács Krisztina, Szabó Dorina)
2. helyezett: Virtuózok 8.a (Justyák Brigitta, Séber Bianka)
3. helyezett: Zenészek 6.a (Mezei Roland, Hajkai Réka, Jónás Jázmin)

zeneiv2016

Jó magaviselet különdíj:
Szabó Kamilla 6.c, Kelemen Klaudia 6.c, Szabó Márton 7.c

A verseny szervezői:
Zákányné Bogyó Anikó ének-zene szakos pedagógus és Tóth Zsuzsanna könyvtárostanár

Köszönjük Pappné Kis Mónika pedagógiai asszisztensnek a verseny megszervezésében és lebonyolításában való aktív segítségét!

Erkel Ferenc Sakkverseny

2016. november 30-án rendeztük meg iskolánk könyvtárában hagyományos sakkversenyünket felsős diákjaink körében . A verseny alkalmat adott tanulóinknak sakktudásuk összemérésére, valamint a sakk során betartandó szabályok ismétlésére, tudásuk pontosítására, bővítésére. Akik évek óta készülnek és járnak sakkversenyünkre, az eredményükön is megmutatkozik a többéves gyakorlás.

Legügyesebb sakkozóink ezúttal is oklevélben és jutalomban részesültek.

Helyezettjeink:
1. helyezett: Szima Szebasztián 8.b
2. helyezett: Nagy József 6.a
3. helyezett: Gyarmati Zalán 7.c

sakk2016

Különdíjban részesült az egyetlen lány résztvevő, aki évek óta hűséges szereplője a versenynek: Kovács Mónika 7.a osztályos tanuló.

Minden résztvevőnek szeretettel gratulálunk!

Szervezők:
Bertóthy Tamás testnevelő tanár