2015-03-06 napi bejegyzések

Arany-nap 2015

Ebben az évben március 5-én került megrendezésre a hagyományos Arany-nap iskolánk felső tagozatában, ahol a szabadidős programokkal Arany János születésnapjáról (1817. március 2.) emlékeztünk meg.

A délelőtt első részében a már hagyománnyá vált “Arany Csillag Születik” című ki-mit-tudot rendezte meg a diákönkormányzat, ahol 10 nagyszerű produkciót mutattak be iskolánk diákjai. Idén is kiderült, hogy mind táncban, mind éneklésben találni ügyes, tehetséges fiatalokat iskolánkban.

arany201503

„Zöld az erdő, zöld a hegy” c. produkció – 6.a

arany201502

Hatásos 6.a-sok: Cha-cha-swing

arany201504

Vásárhelyi Gizella 7.b

A zsűri tagjainak (Nagy Józsefné igazgató néninek, Csúth Ildikó logopédus néninek és Papp Erika takarító néninek) nagyon nehéz dolga volt, de végül megszületett a döntés:

1. helyezett:  “Táncoló talpak és a két kandúr” Bíró Mónika, Kovács Nikoletta, Szabó Beatrix, Rost Dorka, Serbán Alexandra, Szabó Csilla, Juhász Erzsébet, Jónás Péter, Jenei Tibor

2. helyezett: „Zöld az erdő, zöld a hegy” c. produkció – 6.a
énekelt: Séber Bianka, Balogh Eleonóra, Justyák Brigitta, Kelemes Panna, Tarnai Panna, Dienes Dóra
táncolt: Mezei Mónika, Szabó Virág, Szabó Vivien, Mezei Klaudia, Balogh Tímea zenélt: Kovács János

3. helyezett (megosztott): Hatásos 6.a-sok: Cha-cha-swing (tánc) – Kelemen Panna, Tarnai Panna, Szabó Vivien, Justyák Brigitta, Séber Bianka, Szabó Virág, Balogh Eleonóra és Vásárhelyi Gizella 7.b osztályos tanuló, Cserepes Laura: Úgy sincs más című dalával

A konferansziék Adorján Dávid és Gaál Zoltán 8.b osztályos tanulók voltak.

arany201501

A fellépők, előtérben a “Címvédőkkel”

A délelőtt hátralevő részében a diákok fakultatív programokon vehettek részt, úgy mint: kosárlabda, foci, pingpong, Arany János vetélkedő, filmvetítések, kézműves kuckó, sudoku-party, Legyen Ön is milliomos, sakkverseny.

arany201506

arany201505

arany201507

arany201509

arany201511

Az Arany-napi sakkverseny végeredménye:
1. Szabó Dániel 7.c
2. Szabó Csaba 8.c
3. Belényesi Sándor 7.c

Az informatika teremben megrendezett Arany vetélkedőn pedig a 8.a győzedelmeskedett, Zsilkó Petra és Szabó Csilla részvételével.

Köszönjük minden alsós és felsős pedagógusnak a fellépők felkészítésében, a programok megszervezésében és lebonyolításában nyújtott segítségét!

Szervező: Tóth Zsuzsanna
könyvtárostanár

A bejegyzés megosztása: