2014-06-12 napi bejegyzések

Sportnap 2014

Idén is elérkezett az egész évben várva várt sportnap. Várva várt, hiszen a tanulók számára az utolsó napokat jelzi ez a rendezvény és várva várt, mert egy rendkívül izgalmas feladatokkal tarkított vetélkedő játssza ezen a napon a főszerepet.

A versengés 4 féle megpróbáltatásból állt, melyek a következők voltak: gránátdobás, nyomozás, lajhármászás a folyó felett (idén víz nélkül) és légpuskával célba lövés. Az idei évben is előzetes munkára volt szükség a versenyen való sikeres részvételhez, hiszen az első állomáson induláskor be kellett mutatni a csapatzászlót, a menetlevelet és a tanulók elszavalták a csapatindulót is. Az egyes helyszínek településünk Újléta felé eső bel- és külterületén voltak megtalálhatóak. Tájékozódás térkép segítségével történt.

Fiúk:
1. Léta Ördögei 6a – 60,5 pont
2. Nyágicok 8b – 52 pont
3. Reál Madrid 6c – 51 pont

Lányok
1. Csak Csajok 5a – 56,5 pont
2. Tigris Lányok 5c – 49 pont
3. Teletabik 8c – 49 pont

“Álló palack és doboz” lövészet a régi lőtéren

Kötél híd séta a kiszáradt és beaknásított Konyári Kálló felett

Szerenád 2014

Hagyományainkhoz hűen az idei évben is szerenádot adtak a nyolcadikos diákok az alsós és felsős tanáraiknak búcsúzóul. Mindhárom osztály szekéren és zenei kísérettel érkezett. A 8.a osztály produkcióját gitáron, a 8.c osztályt hegedűn és a 8.b-t gitáron és hegedűn kísérték a zenészek.

A 8.a még világosban

A 8.c gyertya és fáklya hangulatvilágítással érkezett

A 8.b hegedűt és gitárt is bevetett a nagyobb siker eléréséhez

Mi tanárok köszönjük a diákoknak, a felkészítőiknek és a kísérőiknek a lelkiismeretes felkészülést és lebonyolítást.